Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  882 042 371

Z jakiego słownika jęz. angielskiego korzystać?

Współczesny rozwój internetu całkowicie odmienił naukę języka angielskiego. Nie dość, że sam angielskim jest językiem sieci, to zasób materiałów do jego nauki jest wręcz nieograniczony. Dlatego dużym dylematem przy wyborze odpowiedniego słownika jest decyzja, czy zakupić go w formie tradycyjnej, czy korzystać ze słowników online. W obu przypadkach należy znaleźć taki, który będzie dostosowany do potrzeb użytkownika. Jak to zrobić?

Słownik języka angielskiego online czy drukowany?

Słowniki online stają się coraz bardziej rozbudowane, zaawansowane i na bieżąco uaktualniane. Większość z nich jest też darmowa. Ich zaletą jest dostępność z każdego miejsca, w którym można połączyć się z siecią na niemal każdym urządzeniu mobilnym. Atutem słowników online jest również możliwość odsłuchania wymowy haseł oraz szybkość ich wyszukiwania.

Słowniki drukowane to pewność ich użytkowania bez konieczności podłączania do internetu. Słowniki tego typu pochodzą także z pewnego, zweryfikowanego źródła. Bardzo często oprócz listy haseł zawierają także przydatne do nauki języka dodatki oraz rozdziały gramatyczne. Przy hasłach podawane są również przykłady użycia w zdaniu oraz ich zapis fonetyczny.

Wybór słownika języka angielskiego - czy poziom zaawansowania ma znaczenie?

Słownik musi być dopasowany pod jego użytkownika. Nauka języków obcych dzieci znacznie różni się od dorosłych, dlatego inny należy zakupić maluchowi, a inny młodzieży i starszym. Zaawansowanym studentom polecane są słowniki jednojęzykowe. Warto również zastanowić się, w jaki sposób będzie odbywać się nauka - stacjonarnie czy online, regularnie czy nie. Na tej podstawie łatwiej będzie podjąć decyzję, czy zakupić słownik tradycyjny, czy korzystać z dobrego słownika online.