Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  882 042 371

Popularne metody nauki angielskiego

Język angielki jest obecnie bardzo powszechny i właściwie nikt z nas nie może sobie pozwolić na to, aby go nie znać. W związku z tym powstają liczne metody jego nauki, tak aby maksymalnie ułatwić to każdemu z nas, byśmy znaleźli rozwiązanie idealne dla siebie. Czy wiesz, jakimi sposobami obecnie naucza się języka angielskiego i który z nich będzie najlepszy dla Ciebie?

Jakie metody nauki języka angielskiego są najpopularniejsze?

Jeśli decydujemy się na skorzystanie z oferty szkoły językowej, to warto sprawdzić, jaką metodą będziemy w danej placówce uczeni i rozważyć czy to opcja dla nas. Istnieje kilka najbardziej popularnych metod nauki. Pierwszą z nich jest metoda gramatyczno-tłumaczeniowa, w której zasad uczymy się po polsku, a następnie pracujemy z angielskim tekstem, wynajdując odpowiednie przykłady ich zastosowania. Druga jest metoda naturalna, która zakłada, że poznajemy język tak jak małe dziecko, czyli osłuchujemy się z nim, a następnie powtarzamy. Na takich zajęciach nie używa się języka ojczystego kursantów.

Metoda Callana jest trzecim rozwiązaniem. Opiera się przede wszystkim na mówieniu i na lekcjach nie stosuje się języka ojczystego dla słuchaczy. Chodzi o wyrobienie nawyków i szybkie odpowiadanie na pytania. Zanurzenie w języku to czwarta metoda, która najlepiej sprawdza się na wyjazdach językowych i gdy przebywamy za granicą. Ostatnia metoda komunikatywna jest konsekwencją pozostałych metod i jakby ich rozwinięciem, ukierunkowanym na swobodną komunikację w języku angielskim. Pojawia się więc właściwie przy każdym sposobie nauczania.

Jaką metodę wybrać dla siebie?

Na takie pytanie nie ma jednej odpowiedzi, wszystko zależy od tego, jak najszybciej się uczymy i jakie rozwiązania będą najlepsze z punktu widzenia szybkiego poznania języka. Warto zastanowić się, w jaki sposób najszybciej przygotowujemy się do testów czy egzaminów. Pod uwagę należy wziąć wiele elementów. Jeśli jednak nie wiemy, co wybrać, to może warto wybrać się na lekcje próbne z różnych metod i przekonać się empirycznie co nam odpowiada.