Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  882 042 371

Język obcy dla seniorów? Czemu nie!

Człowiek uczy się przez całe życie i nigdy nie jest za późno na to, aby wzbogacić swój życiorys o umiejętność posługiwania się dodatkowym językiem. Seniorzy nie muszą wcale być gorsi. Emerytura to doskonały czas na to, aby rozpocząć naukę nowego języka! Jakiego języka obcego się uczyć i jakie korzyści może przynieść nauka dorosłej osobie?

Nauka języka - nie tylko dla młodych!

Każdy z nas wie, że to dzieci i osoby młode najszybciej i najskuteczniej uczą się języka obcego. Nie oznacza to jednak, że ta aktywność jest zarezerwowana tylko i wyłącznie dla nich. Nauka nowego języka może być ciekawą przygodą w każdym wieku, także na emeryturze. Co więcej, starsze osoby często nie mają innych zajęć i mogą na naukę poświęcić naprawdę dużo czasu, dzięki czemu mimo ograniczeń wynikających z wieku, notują bardzo dobre postępy!

Jakiego języka powinni się uczyć seniorzy? Dowolnego! Dobrym wyborem na pewno jest język angielski, który jest obecnie lingua franca i przydaje się na wakacjach, w pracy czy podczas rozrywki, ale tak naprawdę senior może nauczyć się dowolnego języka. Ważne, żeby sprawiało mu to radość.

Korzyści nauki języków obcych przez seniorów

Nauka języka obcego w dojrzałym wieku ma wiele zalet. Najważniejsze plusy nauki języka obcego przez seniora, to:

  • Ćwiczenie szarych komórek - z wiekiem warto ćwiczyć swoje szare komórki, aby zachować sprawność umysłową. Nic lepiej nie rozgrzeje mózgu, niż nauka czegoś nowego. Nowy język stymuluje mózg do pracy, tworzy nowe połączenia sieci neuronowej i wpływa pozytywnie na ogólną sprawność.
  • Możliwość poznania nowych znajomych na kursie językowym - kurs językowy to dobre miejsce, na zaciśnięcie nowych znajomości. Wiele starszych osób narzeka na samotność, więc nauka nowego języka może pomóc w walce z samotnością!
  • Motywacja do rozwoju - z wiekiem niektórzy przestają widzieć sens i tracą chęć do życia. Nauka czegoś nowego dodaje energii i jest motywacją do rozwoju.
  • Sposób na znalezienie nowych pasji - poprzez naukę języka można się wiele dowiedzieć o kulturze danego państwa, odkryć ciekawe rzeczy i znaleźć nową pasję.

Czy wiesz kiedy dziecko może zacząć uczyć się języka obcego? Przeczytaj o tym na naszym blogu