Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  882 042 371

Czy każdy może nauczyć się angielskiego?

Znajomość języka innego niż ojczysty jest jednym z podstawowych elementów nauczania w każdej szkole. Umiejętność biegłego posługiwania się językiem obcym zdecydowanie ułatwia start w dorosłe życie i zapewnia obiecujący rozwój kariery, nie tylko w kraju, ale również na arenie międzynarodowej. Choć obowiązkowym w systemie edukacji, jest język angielski, znajomość niemieckiego, hiszpańskiego czy rosyjskiego także może przydać się w najmniej spodziewanym momencie. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie: czy każdy jest w stanie bezproblemowo przyswoić język obcy?

Nauka języka angielskiego

Jak wiadomo, nie każdy człowiek na świecie jest poliglotą. Nie każdemu też nauka języków przychodzi z łatwością. Nie oznacza to jednak, że istnieje osoba, która nie jest w stanie przyswoić angielskiego. Wręcz przeciwnie, dzięki nowoczesnym metodom nauczania nawet najbardziej oporni na naukę, będą w stanie biegle władać językiem Szekspira.

Przy nauce języków, kluczową rolę odgrywa czas. Najlepszym momentem na rozpoczęcie oswajania się z angielskim, jest wiek wczesnoszkolny. Badania udowadniają, że dzieci do 10. roku życia w sposób intuicyjny przyswajają wiedzę. Dodatkowo, nauka poprzez zabawę jest świetnym sposobem na nieodczuwalne oswojenie się z językiem. Nie oznacza to jednak, że języków nie da nauczyć się w późniejszym wieku.

Ciekawym aspektem nauki języków jest także czas, jaki powinno poświęcić się na obcowanie z angielskich w ciągu dnia. Wbrew pozorom, lepsze efekty przyniesie regularna piętnasto- lub dwudziestominutowe zaznajomienie się z wybranym materiałem, niż wielogodzinne ślęczenie nad notatkami.

Do o wiele bardziej efektywnej nauki języka obcego może przyczynić się praca w grupie. Ma ona mobilizujący wpływ z uwagi na współzawodnictwo i zdrową rywalizację. Łatwiej wtedy o naukę opartą na skojarzeniach. Zajęcia zorganizowane pozwalają także na przeprowadzanie dialogów, a jak wiadomo, najlepiej uczyć się na własnych błędach i praktycznych przykładach niż na suchej praktyce. Czy wiesz jak poradzić sobie z barierą językową? Przeczytaj o tym na naszym blogu