Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  882 042 371

Blog

słownik języka angielskiego

Z jakiego słownika jęz. angielskiego korzystać?

Współczesny rozwój internetu całkowicie odmienił naukę języka angielskiego. Nie dość, że sam angielskim jest językiem sieci, to zasób materiałów do jego nauki jest wręcz nieograniczony. Dlatego dużym dylematem przy wyborze odpowiedniego słownika jest decyzja, czy zakupić go w formie tradycyjnej, czy korzystać ze słowników online. W obu przypadkach należy znaleźć taki, który będzie dostosowany do potrzeb użytkownika. Jak to zrobić?

Czytaj więcej...

napis na drewnianych kostkach

Popularne metody nauki angielskiego

Język angielki jest obecnie bardzo powszechny i właściwie nikt z nas nie może sobie pozwolić na to, aby go nie znać. W związku z tym powstają liczne metody jego nauki, tak aby maksymalnie ułatwić to każdemu z nas, byśmy znaleźli rozwiązanie idealne dla siebie. Czy wiesz, jakimi sposobami obecnie naucza się języka angielskiego i który z nich będzie najlepszy dla Ciebie?

Czytaj więcej...

słowniki

Czym są poziomy nauki języka angielskiego?

Znajomość języków obcych ma do siebie to, że może się lokować na różnym poziomie. Z tego powodu konieczne stało się stworzenie systemu, który ma na celu w miarę precyzyjne określenie, jak dobrze ktoś posługuje się danym językiem – na przykład angielskim. Oczywiście system taki czasami może być zawodny. Jest jednak w stanie dać przynajmniej przybliżony wgląd w to, jakich umiejętności można się po kim spodziewać.

Czytaj więcej...

nauka

Jak efektywnie uczyć się niemieckiego?

Który język jest najtrudniejszy? Chiński, arabski, francuski? Wiele osób na tak zadane pytanie udzieli odpowiedzi, że sporo kłopotów sprawia im język niemiecki. Dlaczego właśnie on? Dzieje się tak z różnych powodów. Przyczyną mogą być rodzajniki, które nie tylko występują, lecz także podlegają odmianie. Innym czynnikiem, który stoi za postrzeganiem języka niemieckiego jako trudnego, jest skomplikowana gramatyka. W nauce języków nie ma jednak takich trudności, których nie można by było przezwyciężyć. Dokładnie tak samo jest z językiem niemieckim.

Czytaj więcej...

rozmowa osób

Jak poradzić sobie z barierą językową?

Nauka języka obcego rodzi wiele wyzwań. W jej trakcie trzeba przyswoić mnóstwo nowych słów, nauczyć się zasad gramatyki, opanować najważniejsze zwroty. Nawet najbardziej gruntowna znajomość teorii nie wystarczy jednak do tego, by się komunikować, jeśli nie będzie jej towarzyszyć praktyka. Nic tak nie poprawia umiejętności językowych jak wykorzystywanie ich w realnych sytuacjach. Problem pojawia się jednak wówczas, gdy mamy do czynienia z barierą językową.

Czytaj więcej...

grupa ludzi

Dlaczego warto uczyć się w grupie?

Proces nauki niewątpliwie wiąże się z dużym wysiłkiem, w związku z czym istnieją różne sposoby na to, aby go ułatwić. Można oczywiście wspomagać się rozmaitymi pomocami podczas samodzielnej nauki.

Czytaj więcej...

Kursy

Kurs języka obcego stacjonarnie czy on-line?

Kursy języków obcych od lat cieszą się ogromną popularnością. Na rynku można spotkać się z kursami on-line, a także tymi, które odbywają stacjonarnie.

Czytaj więcej...

nauka języka obcego

Język obcy dla seniorów? Czemu nie!

Człowiek uczy się przez całe życie i nigdy nie jest za późno na to, aby wzbogacić swój życiorys o umiejętność posługiwania się dodatkowym językiem. Seniorzy nie muszą wcale być gorsi. Emerytura to doskonały czas na to, aby rozpocząć naukę nowego języka! Jakiego języka obcego się uczyć i jakie korzyści może przynieść nauka dorosłej osobie?

Czytaj więcej...

nauka języka angielskiego

Czy każdy może nauczyć się angielskiego?

Znajomość języka innego niż ojczysty jest jednym z podstawowych elementów nauczania w każdej szkole. Umiejętność biegłego posługiwania się językiem obcym zdecydowanie ułatwia start w dorosłe życie i zapewnia obiecujący rozwój kariery, nie tylko w kraju, ale również na arenie międzynarodowej. Choć obowiązkowym w systemie edukacji, jest język angielski, znajomość niemieckiego, hiszpańskiego czy rosyjskiego także może przydać się w najmniej spodziewanym momencie. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie: czy każdy jest w stanie bezproblemowo przyswoić język obcy?

Czytaj więcej...

nauka języka obcego dziecka

Kiedy dziecko może zacząć uczyć się języka obcego?

Dzieci zmieniają się tak szybko, że czasami nie jesteśmy w stanie za nimi nadążyć. Z tym dynamicznym rozwojem wiąże się zdolność zapamiętywania - to okres, w którym nieustannie uczy się ono nowych rzeczy, jego umysł musi więc być dostosowany do ciągłego przyswajania informacji. Z tego powodu wielu rodziców postanawia wykorzystać ten czas, zapisując dziecko na dodatkowe kursy języków obcych. Skąd jednak możemy wiedzieć, jaki wiek jest odpowiedni na rozpoczęcie nauki?

Czytaj więcej...