Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  882 042 371

Blog

rozmowa osób

Jak poradzić sobie z barierą językową?

Nauka języka obcego rodzi wiele wyzwań. W jej trakcie trzeba przyswoić mnóstwo nowych słów, nauczyć się zasad gramatyki, opanować najważniejsze zwroty. Nawet najbardziej gruntowna znajomość teorii nie wystarczy jednak do tego, by się komunikować, jeśli nie będzie jej towarzyszyć praktyka. Nic tak nie poprawia umiejętności językowych jak wykorzystywanie ich w realnych sytuacjach. Problem pojawia się jednak wówczas, gdy mamy do czynienia z barierą językową.

Czytaj więcej...

grupa ludzi

Dlaczego warto uczyć się w grupie?

Proces nauki niewątpliwie wiąże się z dużym wysiłkiem, w związku z czym istnieją różne sposoby na to, aby go ułatwić. Można oczywiście wspomagać się rozmaitymi pomocami podczas samodzielnej nauki.

Czytaj więcej...

Kursy

Kurs języka obcego stacjonarnie czy on-line?

Kursy języków obcych od lat cieszą się ogromną popularnością. Na rynku można spotkać się z kursami on-line, a także tymi, które odbywają stacjonarnie.

Czytaj więcej...

nauka języka obcego

Język obcy dla seniorów? Czemu nie!

Człowiek uczy się przez całe życie i nigdy nie jest za późno na to, aby wzbogacić swój życiorys o umiejętność posługiwania się dodatkowym językiem. Seniorzy nie muszą wcale być gorsi. Emerytura to doskonały czas na to, aby rozpocząć naukę nowego języka! Jakiego języka obcego się uczyć i jakie korzyści może przynieść nauka dorosłej osobie?

Czytaj więcej...

nauka języka angielskiego

Czy każdy może nauczyć się angielskiego?

Znajomość języka innego niż ojczysty jest jednym z podstawowych elementów nauczania w każdej szkole. Umiejętność biegłego posługiwania się językiem obcym zdecydowanie ułatwia start w dorosłe życie i zapewnia obiecujący rozwój kariery, nie tylko w kraju, ale również na arenie międzynarodowej. Choć obowiązkowym w systemie edukacji, jest język angielski, znajomość niemieckiego, hiszpańskiego czy rosyjskiego także może przydać się w najmniej spodziewanym momencie. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie: czy każdy jest w stanie bezproblemowo przyswoić język obcy?

Czytaj więcej...

nauka języka obcego dziecka

Kiedy dziecko może zacząć uczyć się języka obcego?

Dzieci zmieniają się tak szybko, że czasami nie jesteśmy w stanie za nimi nadążyć. Z tym dynamicznym rozwojem wiąże się zdolność zapamiętywania - to okres, w którym nieustannie uczy się ono nowych rzeczy, jego umysł musi więc być dostosowany do ciągłego przyswajania informacji. Z tego powodu wielu rodziców postanawia wykorzystać ten czas, zapisując dziecko na dodatkowe kursy języków obcych. Skąd jednak możemy wiedzieć, jaki wiek jest odpowiedni na rozpoczęcie nauki?

Czytaj więcej...

Dzieci ze słuchawkami przy laptopie

Jak ogarnąć czasy teraźniejsze?

„I go to the cinema today and I take some popcorn. Tomorrow I drive to shops”. ​ ​ Te dwa zdania można powiedzieć w czasach teraźniejszych, ale nie w jednym a w kilku. Tylko jak to zrobić? Mam na to sposób. Opowiem o niej na Darmowej Lekcji Online zatytułowanej „Jak ogarnąć czasy teraźniejsze”. ​ A teraz zastanów się: ​ Czy wiesz jakie są czasy teraźniejsze w języku angielskim? Zastanawiasz się kiedy ich użyć? Masz barierę językową? Czujesz, że Twoja

Czytaj więcej...

Mężczyzna ze słuchawkami przy laptopie

Czasowniki frazowe, jak je ugryźć?

A teraz czas na lekcje online dotyczące czasowników frazowych. Wstawiam lekcje online o tym jak najprościej uczyć się #phrasalverbs. Wydają Ci się skomplikowane? Najwyraźniej nikt do tej pory ich Tobie nie wytłumaczył najprościej jak się tylko da.

Czytaj więcej...